Sisukord
Arvamus
Postimees

Johanna Roos: Vanadusega uhkemaks ehk Kao eest, va jõmpsikas

2 min lugemist
Mõistagi on ühistranspordil pensionäril eelisõigus istekohale, aga miks on nad nii kurjad ja vaenulikud kaassõitjate vastu? FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Ühissõidukiga on Pärnus väga mugav sõita, kui jätta välja asjaolu, et paljud pensionärid peavad end teistest etemaks ning ebaviisakalt ja raevunult bussi trügivad, olgu siis bussi ukse ees juba järjekord või ei.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teada-tuntud on ütlus “noorus on hukas”. Inimestele meeldib väita, et noored ei oska teistega arvestada, neid väärtustada, on ebaviisakad ega tunne kombeid. Üha enam tundub aga, et just vanaduses kaotavad viisakus ja teistega arvestamine oma tähenduse.

Pideva ühissõidukite kasutajana ei jää märkamata need vanemad inimesed, kel pole teiste bussisisenejate vastu mitte mingisugust austust. Küll lükatakse väikesed lapsed poekottidega peaaegu pikali, peaasi et esimeste seas uksest sisse saaks. Mõni jookseb lapsekärule ette ja jääb siis ukseauku seisma, et kotist ühiskaarti otsida. Kurje pilke ja teinekord halbu sõnugi jagub aga igaühele, kes ei paista eest astuvat ega lahkelt oma kohta pakkuvat.

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto