Noorte suusasarja avaetapp tõi Pärnumaale hõbemedali

Martina Juhansoo (vasakul) võitis noorte suusasarja avaetapil hõbemedali.
Martina Juhansoo (vasakul) võitis noorte suusasarja avaetapil hõbemedali. Foto: Jõulu Suusaklubi

Eesti suurim noorte suusasari startis Otepääl. Alexela ja Hawaii Expressi mõõduvõtu avaetapilt tuli Pärnumaa Jõulu suusaklubile üks medal.

Otepää hoolega hoitud kunstlumerajale oli eri vanuseklassides kogunenud ligemale 400 noort murdmaasuusatajat. Kuna lõunanaabrite lumeolud on meie omadest veel nigelamad, oli stardis arvukalt lätlasigi, samuti leedukas ja soomlane.

Mõõtu võeti vabatehnikas ja Pärnumaa klubi sportlasi läks rajale 29. Jõulu parima tulemuse võitles välja Martina Juhansoo, kes N14 vanuseklassis tuli hõbemedalile. 1,3kilomeetrisel distantsil kaotas ta võitjale Hedvig Altmäele 15,7 sekundiga.

Hendrik Peterson (M18) suusatas end 26 sportlase seas kuuendaks. Teet Järvoja oli M12 vanuseklassis kaheksas, sama koha saavutas Tom Lainet (M14).

Järgmine etapp toimub 4. jaanuaril Jõulumäel.