Galerii: “Hästi, väga hea! Pane, pane! Tööta, tööta, tööta!” ehk Suur suusavõistlus Jõulumäel

  • Stardis oli 373 suusatajat, kellest 40 Jõulu suusaklubist.
  • Pärnumaale jäi neli medalit.
  • „Läks päris hästi – suusad olid väga head ja rada okei,“ resümeeris Pärnu Mai kooli seitsmenda klassi õpilane Martina Juhansoo, kes teenis pronksi. Ühtlasi kiitis ta treener Anu Taveteri, kes määris nõnda head suusad.

Noorte suusavõistlusel Jõulumäel oli võistlemas pea 400 sportlast.

FOTO: Mailiis Ollino

Kui siinkirjutaja täna Pärnumaa suusa-Mekasse ehk Jõulumäele Alexela ja Hawaii Expressi nimelise noorte suusasarja teisele etapile jõudis, oli pikk võistluspäev juba tunni jagu kulgenud ja parklas enam neljarattalisele kohta ei leidnud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pole ka ime: mõõtu võtma oli tulnud 373 eri vanuses noort. Noile olid kaasa elama tulnud sajad treenerid, lapsevanemad ja sõbradki, kes 1,3kilomeetrise kunstlumega võistlustandri ääred kenasti ära mehitasid.

Täna oli kõigil kavas klassikasprint ja parimad selgusid kaheksas eaklassis. Nooremad ehk kümne- kuni 14aastased poisid-tüdrukud läbisid ühe 1,3kilomeetrise ringi ja aegade põhjal selgusid võitjad. Vanematel (16–23aastased) tuli kõigepealt sõita niisama pikk kvalifikatsioon, pärast mida pääsesid iga klassi 16 paremat veerandfinaalidesse. Poolfinaalides oli suusatajaid juba kaheksa ja finaalis neli.

Tagasi üles