Euroopa parimast jetisportlasest sai lepinguline sõitja, kes hakkab puid istutama

  • Rahvusvaheline alaliit toetab Üprausi transpordiga ja maksab talle iga etapi eest raha. "Pluss see, et ma ei pea MMi osalustasu maksma,” selgitas jetiäss, kelle ütlust mööda saavad lepingulisteks sõitjateks vähesed, maailma absoluutsed tipud.
  • Kui varem on suvepealinlane saanud kahe hooaja vahel oma veeratsudele – tema tiimi Team64 “laevastikku” kuulub neli jetti – pikemalt puhkust anda, siis tänavu on teisiti: detsembris lõppenud MM-hooaeg stardib uuesti juba veebruaris.
  • “Reisimist on palju ja kodus ei jõua väga ollagi. Juunis olen vaid kolm päeva Eestis,” tõi sportlane näite.

Jasmiin Üpraus on õnnelik, et Eesti Olümpiakomitee nomineeris ta aasta naissportlaseks. Veel enam rõõmustab 19aastast pärnakat tõsiasi, et jetisporti ehk nišiala on märgatud.

FOTO: Mailiis Ollino

Jetisportlane Jasmiin Üpraus sihib järgmisel aastal kuut tiitlit. Peale spordivõistluste kavatseb ta medali noppida koolistki

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mullune hooaeg oli Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi viimase klassi õppurile üliedukas. Pärnakas tuli Euroopa meistriks ja saavutas MMil neljanda koha. Ski GP2 klassis, kus võistlevad mehedki, oli Üpraus EMil pronksil. Auhinnakappi kolksatas paralleelslaalomi MM-hõbegi. Rääkimata Eesti meistritiitlist.

“Euroopa meistritiitel tuli koju!” võttis pärnakas mulluse kokku. “MMil jäid tehniliste viperuste tõttu paljud punktid saamata, seepärast neljas koht. Aga õppisime vigadest palju ja see annab uueks hooajaks kõvasti motivatsiooni.”

Tagasi üles