Mari Silvia Lauri tõi suvepealinna mitmevõistluse hõbeda

Mari Silvia Lauri teenis hõbemedali.
Mari Silvia Lauri teenis hõbemedali. Foto: Marko Mumm

Lasnamäe kergejõustikuhallis selgusid aasta esimesed Eesti meistrid, kui mõõtu võeti mitmevõistluses. U14, U16, U18 ja U20 vanuseklassis võistles 159 sportlast 27 klubist.

Tüdrukutel oli kavas viie-, poistel seitsmevõistlus. Pärnakaid oli stardis viis.

Tüdrukute U16 eaklassis tuli suvepealinna medal, kui Pärnu spordikooli ja SK Altiuse esindaja Lauri saavutas 24 sportlase seas 3165 punktiga teise koha.

Rauno Kirschbaumi õpilane võitis nii 60 meetri tõkkejooksu (9,31) kui kaugushüppe (5.14), ent pidi viie ala järel vaid 14 punktiga alla vanduma Haapsalu KJK esindajale Emma Kathrina Heinale.

Samas vanuseklassis oli Greete-Liis Krapp (Altius) 3055 silmaga neljas, Merili Tiik (Pärnu Kalevi KJK) 2757 punktiga üheksas ja Viola Hambidge (Altius) 2691 punktiga 12.

Ainsa noormehena oli suvepealinlastest võistlustules U20 eaklassis mõõtu võtnud Niidupargi KJK esindaja Steven Sepp. Mihkel Lembitu õpilane osutus 11 atleedi konkurentsis parimaks kuulitõukes ja saavutas seitsme ala kokkuvõttes 5025 punktiga neljanda koha. Poodiumikohast jäi noorte olümpiafestivalil osalenul puudu 127 silma.