Galerii ⟩ Endlas kohtusid muusikakooli klaveriosakonna vilistlased

Pärnu muusikakooli 75 aasta juubeli pidustused jätkusid täna, kui Endla teatri sammassaalis esinesid kooli klaveriosakonna vilistlased ja õpilased.

FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees

Pärnu muusikakooli 75 aasta juubeli pidustused jätkusid täna, kui Endla teatri sammassaalis esinesid kooli klaveriosakonna vilistlased ja õpilased. “Kontsert näitab, et ole sa arst, tudeng, raamatupidaja, liblikateadlane, kliendihaldur või kes iganes, pillimänguoskus ja muusikaõpe tuleb alati kasuks. Muusika ei kao mitte kunagi mitte kuhugi,” märkis osakonnajuhataja Marika Kapp.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Neid, kes käinud muusikakoolis, ent otsustanud teistsuguse karjääri kasuks, on palju. Muusikakoolis aastaid töötanud Kapp usub, et pilliõpe ei jookse mööda külgi maha. “Pillitundides käinud lapsed mäletavad asju oluliselt paremini kui teised. Väidetavalt võib instrumendi õppimine tõsta inimese IQd. Muusikatunnid parandavad laste kõne- ja keeleoskust. Peale selle parandab pillimäng koordinatsiooni, mälu ja reaktsioonikiirust. Muusika loob heaolutunde, maandab pingeid, viib tähelepanu mujale ja tõstab toonustki,” loetles Kapp. 

Direktor Mall Türgi andmetel on muusikakooli klaveriosakonna lõpetanud 839 inimest, neist üheksa töötavad praegu koolis õpetajana. Enim klaveriklassi lõpetajaid oli aastatel 1986, 1990 ja 1991. “1948.–1951. aasta lõpetajatest asusid kõik edasi õppima. Pea kõikidest said tunnustatud pedagoogid või interpreedid,” avaldas Türk uhkustundega.

Tagasi üles
Back