Lauatennisistid teenisid ajaloolisel mõõduvõtul viis medalit

Peagi täisealiseks saav Mart Luuk (keskel) triumfeeris U21 vanuseklassis.

FOTO: Eesti Lauatenniseliit

Nädalavahetusel tehti Eesti lauatennise ajalugu, kui esimest korda selgusid Maarjamaa parimad U21 ja U23 vanuseklassis. Ehkki Raplamaale Valtusse oli kogunenud pea kogu Eesti paremik ja võistluspäev kujunes pikaks, naasid pärnumaalased vägeva medalisaagiga.

Esimeseks U21 eaklassi Eesti meistriks tuli Pärnu lauatenniseklubi Vint-90 esindaja Mart Luuk, kes edestas 28 sportlast ega kaotanud kordagi. Võidumehe klubikaaslane Madis Moos oli viies.

Teise medali teenis Luuk U23 noormeeste paarismängus, kui saavutas koos Viljandi noormehe Mihkel Paega hõbeda.

“Mart Luuk tegi omale kena sünnipäevakingi, noormees saab ülehomme 18aastaseks,” teadis Pärnu klubi abitreener Andres Kudisiim.

Moosile riputati medal kaela U21 paarismängus, kui ta sai Viljandi esindaja Rainer Valoga esikoha.

U21 paarismängus napsas autasu Pärnu-Jaagupi lauatenniseklubi neiu Ketrin Salumaa, kes mängis ühes Sofia Viktoria Geroiskajaga (LTK Kalev) pronksivääriliselt. Segapaarismänguks ühendasid Moos ja Salumaa jõud ning tõid Pärnumaale hõbedased autasud.

Madis Moos ja Ketrin Salumaa (vasakpoolne paar) tõid paarismängus Pärnumaale hõbemedalid.

FOTO: Eesti Lauatenniseliit

Kudisiim selgitas, et varem mängisid juuniorid, kadetid ja minikadetid eraldi. Nüüd tehti kõigile ühine mõõduvõtt, ehkki kadetid on teistest neli-viis aastat nooremad. “Vint-90 kasvandikele Anita Sermandile, Rasmus Anbusele, Karel Rosinale ja Marlon Saule oli see võistlus suur motivatsioon. Noored said tugevatega ühel võistlusel rinda pista,” lisas treener.

Pärnu klubi tiim Eesti meistrivõistlustel.

FOTO: Erakogu

Tagasi üles