Galerii ⟩ Rühi võimlejate nädalavahetus möödus tegusalt

Pärnu võimlemisklubi Rüht õpilasi saatis edu laupäeval Tallinnas Mall Kalve mälestusturniiril rühmvõimlemises ja Eesti tantsuorganisatsiooni ehk EDO Winter Crupil, pühapäeval aga pealinnas võimlemisklubi Piruett uusaastaturniiril ja Pärnu kontserdimajas Koolitantsu festivalil.

Rahvusvahelisel Mall Kalve mälestusturniiril saavutas pärnakate eliitrühm Briiz treener Kai Esna käe all seitsmenda koha.

Samuti rahvusvahelisel võistlusel Winter Cupil osalesid Rühi harrastusvõimlejad nii jazz- kui sporttantsus ja tõid koju mitu medalit.

Jazz-tantsus pälvisid hõbedase autasu nii pärnakate rühmakava “Home” kui võimlemisduett Jaanika Orasmäe ja Saara Sofia Jürgens kavaga “Lemmikud asjad”.

Sporttantsus tulid Orasmäe ja Jürgens duettide arvestuses kolmandaks. Sporttantsu algajate kategoorias teenis teise koha Rühi paar Selena Lipins ja Alina Lebedeva, kolmandaks tuli samuti Rühi duo Johanna Kurm ja Susanna Debora Jürgens.

Sporttantsu soolokavade arvestuses tõusid kolmandale kohale nii Karmen Kartau kui algajate arvestuses võistelnud Chanel Sarapuu, mõlema neiu treener on Anu Nõmm.

Pühapäeval võtsid Pärnu võimlemiskooli nooremad rühmvõimlejaid ette teekonna pealinna Pirueti uusaastaturniirile rühmvõimlemises.

Kõige pisemad, viie–kuueaastased Flamingo rühma lapsed naasid oma esimeste medalite ja diplomitega, selles vanuseklassis kohti ei jagatud.

Seitsme–kaheksa-aastaste seas pälvis Liblikate rühm kolmanda koha. Pjedestaalile tõusnud gruppi kuulusid Saskia Lepp, Elis Marie Troon, Marii Kristell Käärma, Mia Malin Näär, Käthrin Kohv, Alisa Sumbajeva, Sanna Sofia Tsukker, Kertu Jaani ja Mariel Pütsep. Tüdrukuid treenivad Arva ja Sigrid Meemaa.

Kaheksa–üheksa-aastaste konkurentsis saavutas Pöial-Liiside rühm neljanda koha treener Kätry Lisette Kuusiku juhendamisel.

10–11aastaste vanuserühmas pälvis Sinilinnu rühm koosseisus Eliise Meriste, Luisa Randmaa, Seleri Sutt, Mariete Tammepõld, Ketter Reinhold kolmanda koha. Sinilinde õpetab Mare Arva.

Rühi klubi harrastusvõimlejad, keda juhendavad treenerid Reet Parind, Anu Nõmm ja Kai Esna, võtsid pühapäeval mõõtu Pärnu kontserdimajas Koolitantsu festivalilgi.

"Tore tõdeda, et kes oma esimesed sammud teeb võimlemismaailmas, saavutab tantsumaailmas lavalise ja esinemisjulguse," võttis tiheda nädalavahetuse kokku Rühi võimlemisklubi õppejuht Anu Nõmm.

Tagasi üles
Back