Võrkpallurid alustasid nädalavahetust võidukalt

Pärnu võrkpalliklubi alistas sel hooajal Jelgava kolmandat korda.
Pärnu võrkpalliklubi alistas sel hooajal Jelgava kolmandat korda. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu võrkpalliklubi võõrustas täna Credit24 meistriliigas kodusaalis tabeli eelviimast ehk Jelgava meeskonda ja võitis 3:1. Homme mängitakse Riiaga.

Põhipommitaja Taavet Leppikuta pallinud kohalik meeskond hoidis avageimis kindlat edu ja võitis 25:18. Teine geim möödus tasavägisemalt, ent Avo Keele hoolealused võitsid sellegi (25:20). Kolmandas geimis jagas Keel mänguaega vahetusmeestelegi ja seal tuli lätlaste 25:23 paremust tunnistada. Neljandas oli taas platsil algrivistus, kes lõpetas 25:15 geimivõiduga mängu.

Pärnu resultatiivseimad olid Andrey Gvozdev ja Kristaps Platacs 16 punktiga (+15 ja +8). Ygor Duarte lisas 13 silma (+4). Üleplatsimeheks kujunes Jelgava mängija Karlis Levinskis 21 punktiga (+9). Pärnul oli parem protsent nii vastuvõtul (62 vs. 50) kui rünnakul (52 vs. 40). Blokipunktid suvepealinna tiimile 14:6.

Pärnul on nüüd tabelis kümme võitu ja kümme kaotust, mis annab üheksa meeskonna seas kindla viienda koha. Kuna põhiturniiri lõpuni jääb neli matši, siis suure tõenäosusega sel positsioonil lõpetataksegi, mis tähendab, et Balti liiga play-off'is minnakse vastamisi tabeli neljandaga.