Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
parnu

Galerii: taaskasutusnäitus ehk Viskate prügikasti? Andke hoopis kunstnikule

Tekstiilikunstniku ja disaineri Annika Kiidroni jakkidest, kleitidest ja pükskostüümidest koosnev minikollektsioon “Buckle up!” valmis vanadest ja uutest turvavöödest. FOTO: Mailiis Ollino

Mida on ühist Sepo Seemanil, Kadri Rämmeldil, Anu Saagimil, Ago Andersonil, Kersti Kaljulaidil, Ivo Linnal, Kihnu Virvel, Hannes Võrnol ja Kristjan Jõekaldal? Nad on ajakirjadest välja rebitud, kokku volditud ja õlakottideks punutud.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnumaa juurtega kunstkäsitöölise Margus Rebase nokitsemisest on sündinud seeria “Meie aja kangelased” ehk meie avaliku elu tegelaste näopiltidest ja muust läikivast paberist valminud kotid. Rebane kritiseerib Eesti ja maailma ajakirjandust, enda sõnutsi sõbralikult. “Vähemalt on prindimaterjalist meile kasu,” märkis autor tabavalt.

Kaheksandal rahvusvahelisel taaskasutusnäitusel Pärnu uue kunsti muuseumis selgub, et meid ümbritsevad sajad materjalid ja seeläbi võimalused, mis tarbimist pidurdaksid. Veendumus, et “taaskasutus on rämps, kõik päevinäinud aegunud ja kole”, olevat suhtumise küsimus ja meie ajastu peegeldus. Kolleegide teoseid vaadates küsis osalev kunstnik Sandra Miländer: “Ehk saab keegi neid uuesti armastada?”

Tagasi üles
Back