Pärnu korvpallimeeskonnale kõmmutati Läti sadamalinnas 124 punkti

Pärnu peatreener Heiko Rannula.
Pärnu peatreener Heiko Rannula. Foto: Korvpall: Pärnu Sadam - BC Kalev/Cramo

Pärnu Sadama korvpallimeeskond pidi Eesti-Läti ühisliigas võõral väljakul BK Ventspilsi 124:91 paremust tunnistama.

Sellest, et täna sünnib suur skoor, andis aimu juba avaveerand, mille võõrustajad 33:31 võitsid. Kodumeeskond ei pannud pidurit teiselgi perioodil, mil visati 34 punkti Pärnu 22 vastu. Ventspils võitis 650 pealtvaataja ees poolaja 67:53. Kolmandal veerandajal suurendasid lätlased vahe 23 punktini ja võtsid lõpuks kindla võidu.

Kodumeeskond näitas uskumatut visketabavust: kaheseid sopsati 65 ja kolmeseid 58 protsendiga. Pärnul olid samad näitajad 52 ja 42.

Sadama poolel näitas resultatiivset mängu Läti eesliin: Lauris Blaus kogus ilmeksimatult 24 ja Linards Jaunzems 18 silma. Jeremiah Paige ja Marko Stojadinovic lisasid 12 punkti. Ventspilsi resultatiivseim oli Janis Kaufmanis, kes viskas 20 silma. Lätlaste poolel kogus seitse meest kahekohalise arvu punkte.

Pärnu on tabelis kaheksas, Ventspils neljas. Põhiturniiri lõpuni jääb neli mängu. Laupäeval mängivad pärnakad kodusaalis Raplaga.