iDeal kampaania

Euroopa viies maadleja Helary Mägisalu: Kokkuvõttes tuleb rahule jääda, küll raske südamega

  • Helary ei osanud enne mõõduvõttu arvata, mitmendale kohale ta võiks EMil platseeruda, kuna viimases laagris võitles viirusega. Tõvele ei saadud kohe jälile, seega kannatas füüsiline vorm.
  • “Pärast poolfinaali olin kilogrammi üle: õhtul sain vaid 200 milliliitrit vett juua ja see oli kõik. Pidin hommikust kaalumist ootama ja alles pärast seda sain korralikult vett juua ja natuke süüa. Selline on meie sport ja maadluse võlu,” lausus Helary.
  • Nüüd viskab Ivar Kotkase hoolealune mõneks päevaks jalad seinale, ent kaua ei lasta tal puhata, sest märtsis ootab ees ülioluline olümpiamängude kvalifikatsiooniturniir. Enne seda laager.

Helary Mägisalu.

FOTO: Tairo Lutter

Vändra vägilane Helary Mägisalu alustas Itaalia pealinnas Roomas Euroopa meistrivõistlusi suurepäraselt, kui teenis kuni 60kiloste maadlejate seas kaks võitu. Paraku kaotas 22aastane sportlane kaks viimast – seejuures pronksimatši – ja pidi leppima viienda kohaga.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

“Tuli see mõru viies koht ära,” ohkas vändralane vahetult pärast medalilahingut, kui oli 0:9 alla jäänud Aserbaidžaani esindajale Murad Bazarovile. “Eks see ole väga valus, aga pole midagi teha – see on sport. Õnneks sain EMil neli matši maadelda ja kõvasti tagasisidet, mida ja kuidas paremini teha.”

Tagasi üles