Suur galerii ⟩ "Kui siia majja juba korra tuled, on siit raske lahkuda"

Juubeli puhul ulatati direktor Mall Türgile lilli ja kinke. Pildil õnnitleb koolipead Pärnu kunstikooli direktor Kristel Kallau.

FOTO: Lilli Tölp

“Tänusõnadest jääb väheks,” märkis Pärnu muusikakooli direktor Mall Türk eile kooli 75 aasta juubeli aktusel siinses kontserdimajas. “75 aastat on inimelus väga märgilise tähendusega. Kooli või institutsioonile ei pruugi see kõrge vanus olla. Kuid meile on see väga tähtis.”

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pea neli tundi kestnud kontserdil tunnustasid kool, linn ning haridus- ja teadusministeerium inimesi, kes tegid ja teevad oma tööd pühendunult. Neid õpetajaid ja töötajaid, kes oskavad igas õpilases äratada muusika vastu huvi nii, et mudilastel silmad säravad. 

Türk meenutas ja tänas avakõnes inimesi, kelle pingutus ja pealehakkamine rajasid tee kvaliteetse ja professionaalse muusikahariduseni. “Pärnu muusikakool on tegutsenud mitmes hoones, aga kool on elav organism. See ei ole maja ega ruum, vaid inimesed,” sõnas direktor, lugedes ette kunagised koolijuhid, kelle eestvõttel elati üle režiimimuutus, õpiti mitmes keeles ja koliti ühest majast teise.

Tagasi üles