Pärnu võrkpalliklubi lõpetas põhiturniiri kaotusega, veerandfinaalis tulevad vastu lätlased

Pärnu võrkpalliklubi.
Pärnu võrkpalliklubi. Foto: Mailiis Ollino

Pärnu võrkpalliklubi pidas täna kodusaalis Credit24 meistriliiga põhiturniiri viimase mängu, kui külla sõitis tabeli kolmas, Tallinna Selver.

Ehkki tänane matš ei saanud pärnakate tabeliseisu muuta – viies koht oli kindel –, näitasid Avo Keele hoolealused avageimis nauditavat mängu, juhtisid kindlalt ja võitsid 25:21. Platsil müttas tavapärane algrivistus ehk Silver Maar, Eder Levi Kock, Martti Keel, Taavet Leppik, Ygor Duarte, Andrey Gvozdev ja Kristaps Platacs.

Teises geimis juhtis Pärnu 19:18, ent siis hakkas suvepealinlaste peatreener varumehi platsile saatma ja 25:22 võit kuulus Selverile.

Kolmandat geimi alustasid juba nooremad ehk Kaur Erik Kais, Richard Voogel, Allar Keskülla, Mhait Martin Pool ja Mattias Rahuoja, keda toetasid Leppik ja Duarte. Kui geimi lõpuks olid Pärnu eest platsil käinud kõik 13 meest, kes mänguks üles antud, pusis Tallinna tiim ikka algrivistuses ja edestas Pärnu esindust 25:19.

Neljanda geimi võitsid pealinlased 25:15 ja kogu matši 3:1.

Pärnu resultatiivseim oli 13 silmaga Leppik, pealinlastel 18 punktiga Timo Lõhmus.

Põhiturniiri viiendana lõpetanud Pärnule tuleb Balti liiga veerandfinaalis vastu tabeli neljas Jekabpilsi Luši. Põhiturniiril madistati lätlastega kolmel korral, neist üks matš võideti. Veerandfinaalid mängitakse kahe võiduni. Avalahing toimub 1. märtsil Pärnu spordihallis, teine ja vajadusel kolmas matš Lätis.