Kohalik sprinter aitas rahvusvahelisel mõõduvõtul püstitada Eesti rekordi

Ann Marii Kivikas naasis Valgevenest pronksiga.
Ann Marii Kivikas naasis Valgevenest pronksiga. Foto: SK Altius

Eesti parimad noored kergejõustiklased osalesid Valgevenes juunioride vanuseklassi (U20) rahvusvahelisel maavõistlusel. Minskis näitas oskusi kolm pärnumaalastki.

Kui 22-liikmeline Maarjamaa esindus tõi kamba peale kulla, kaks hõbedat ja kolm pronksi, siis kohalikud kergejõustiklased teenisid kuuest medalist kaks.

Niidupargi kergejõustikuklubis Mihkel Lembitu käe all treeniv Gertu Küttmann sai kuulitõukes pronksi, kui saatis raudmuna 13.32 meetri kaugusele. Üheksa võistleja seas jäi ta teiseks tulnule alla kümne sentimeetri, võitjale meetri ja 22 sentimeetriga.

Gertu Küttmann pälvis rahvusvahelisel võistlusel kuulitõukes pronksi.
Gertu Küttmann pälvis rahvusvahelisel võistlusel kuulitõukes pronksi. Foto: Slava Patysh, Bfla

Romet Mihkelsi õpilane Ann Marii Kivikas püstitas ühes Triine-Marie Landi, Robin Sapari ja Ken-Mark Minkovskiga 4x200 meetri segateatejooksus Eesti U20 rekordi 1.34,09ga. Kümne koondise hulgas tõi Maarjamaa tippmark pronksmedali.

60 meetri sprindis jäi Pärnu spordikooli ja SK Altiuse piigat finaalist lahutama kaks sajandikku ja 7,76 andis 15 võistleja seas kümnenda koha. Vaid korra on Kivikas kiiremini jooksnud: kümmekond päeva tagasi triumfeeris ta Eesti meistrivõistlustel 7,72ga.

Meeste 60 meetri tõkkejooksus jäi esimesena finaali ukse taha Niidupargi klubi sportlane Steven Sepp, kes 8,36ga pälvis üheksanda koha.

12 riigi konkurentsis saavutas Eesti koondis 157 punktiga seitsmenda koha. Võitis Itaalia 241 silmaga, teine oli korraldajariik Valgevene (220) ja kolmas Poola (218).