Galerii ⟩ EKRE plaanib tuua Pärnu abilinnapeaks Mart Järviku
Gallup: kas ministriametist vabastatud Mart Järvik sobib abilinnapeaks?

Suvepealinna vastsesse võimuliitu kuuluv Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) plaanib tuua Pärnu abilinnapeaks pea 17 aastat Järvakandi vallavanema ametit pidanud ja mullu maaeluministri kohalt vabastatud Mart Järviku.

FOTO: Sander Ilvest

Suvepealinna vastsesse võimuliitu kuuluv Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) plaanib tuua Pärnu abilinnapea kohale pea 17 aastat Järvakandi vallavanema ametit pidanud ja mullu maaeluministri kohalt vabastatud Mart Järviku.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

EKRE fraktsiooni esimehe Heldur Paulsoni sõnutsi on Järvikul küllaldaselt omavalitsusjuhi kogemust, samuti on ta töötanud ministrina.

“Kuna Pärnus ei ole meil niisuguse juhtimiskogemusega inimest, vaatasime sellist, kes oleks valmis kohe tööle hakkama,” rääkis Paulson. “Järvik elab küll Türil, ent ta oli valmis Pärnusse tööle asuma.”

Järvik ütles, et ta võttis nädala mõtlemisaega, kui erakonnakaaslased tegid talle ettepaneku Pärnu abilinnapea kohale asuda.

“Mul on pensionipõlv käes ja kodus palju töid pooleli. Koduseid oli vaja veenda,” lausus Järvik nõusoleku andmise kohta. “Olen olnud pikalt vallajuhi ametis ning ettevõtluse ja majanduse teemadega palju kokku puutunud. Erakonna asjade eest peab seisma.”

Tagasi üles