Harri Kullas kihutas Hollandis MM-etapil

Pärnu motoklubi sportlane Harri Kullas paneb sel aastal ennast proovile krossimaailma tipptegijate hulgas. Foto: Rauno Kais

Pärnu motoklubi võidusõitja Harri Kullas sai Hollandis Valkenswaardi rajal motokrossi maailmameistrivõistluste teisel etapil MXGP klassis 13. koha, Sõmerpalu sportlane Tanel Leok oli 23.

Avasõidus hea stardi teinud Kullas püsis esimestel ringidel liidrite tempos, kuid langes raskel rajal mõne ringiga 20 hulgast välja. Vahepeal boksis uute prillide järel käinud pärnakas üritas punktisaajate hulka pääseda, paraku tuli tal leppida 21. kohaga. Sõidu võitis kõige kehvemalt stardikohalt rajale pääsenud valitsev maailmameister Tim Gajser Sloveeniast, teiseks tuli hollandlane Jeffrey Herlings ja kolmanda koha sai Arminas Jasikonis Leedust.

Teises sõidus suutis Kullas kihutada finišisse kümnendana ja Leok teenis 18. koha punktid. Seekord lõpetas esimesena Herlings, kannul Gajser ja Jasikonis.

MM-sarja kokkuvõttes on kahe etapi järel liider 94 punkti kogunud Herlings, järgnevad Gajser 85 ja itaallane Antonio Cairoli 68 silmaga. Kullas asub pingereas 20. ja Leok 28. kohal.