Sisukord
Arvamus
Postimees

Nädalast jäi kõlama: Kes peatab uue viiruse?

1 min lugemist
Andres G. Adamsoni karikatuur 14. märtsi Pärnu Postimehes FOTO: Andres G. Adamson

Valitsus on küll kehtestanud eriolukorra ja avalikustanud käitumisjuhised. Juhtnöörid kodanikele andis eile pärastlõunal Pärnu linnavalitsuski. Ometi ei ole Jüri Ratas ega Romek Kosenkranius need, kes suudavad peatada uue, meie jaoks veel tundmatu viiruse leviku.

Selle viiruse levikule ei suuda piiri panna terviseametnikud, teadlased ega tohtrid. See vastutus on hoopis minul ja teil, head lugejad. Ei, mitte ajakirjaniku ega lugeja, vaid inimesena.

Praegu on aeg olla oma riigi hea kodanik. Vastutustundlik, mõistlik, hooliv. See on eeldus, et eriolukorras viiruse peatamiseks sihitud meetmed annavad tulemuse.

Küsitakse, kas inimeste suhtluse piiramiseks tasuks rakendada karme, sunnimeetmeid. Ei, sest Eesti on demokraatlik riik, kus kodanikud seisavad hea oma riigi ja kaaskodanike eest. Vastutustundest, armastusest oma riigi vastu.

Et tugeva käe poliitikat kasutusele ei võeta, on kinnitanud valitsuse liikmedki. Meid, kodanikke, usaldatakse, et me teeme, mis vaja. See on tegelikult suur tunnustus meile.

Oleme siis selle usalduse väärilised ja peatame uue viiruse. Saame sellega hakkama, olen kindel.

Seotud lood
13.03.2020 17.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto