Viirus mõjutab bussiga sõitmist pigem linnas

Pärnumaa ühistransport toimib  eriolukorras tavagraafiku alusel selle erisusega, et bussijuhtide tervise kaitseks ei müü nood sõitjatele pileteid ja bussi esiuks on suletud.

FOTO: Epp Sokk

Pärnumaa ühistransport toimib tavagraafiku alusel selle erisusega, et kaitsmaks bussijuhte, ei müü nood sõitjatele pileteid ja bussi esiuks on suletud.

Sõitjatele on eralduslindi abil suletud busside esimene ots alates teisest istmereast, esiust ei avata ja juhid pileteid ei müü.

Pärnumaa ühistranspordikeskuse (PÜTK) juhataja Andrus Kärpuki sõnutsi toimub kohustuslik piletite valideerimine linna-, linnalähi- ja nendes maabussides, kus teise ukse juures on validaator (lõunaliinid). Maaliinidel, mida teenindab märtsi lõpuni Hansaliinid, on tuvasti vaid esiukse juures, seal pole ajutiselt võimalik piletit osta ega ühiskaarti valideerida. 

“Linnabussides on sõitjaid mitu korda vähem, seda on silmaga näha,” tõdes Kärpuk. “Numbritest on veel natuke vara rääkida.”

Maaliinidel ei saa sõitjate arvu jälgida, kuna paljudes bussides pole valideerimis- ega piletiostu võimalust.

Koolibusside graafikut veel ei muudeta, sest nendega sõidavad ülejäänud elanikudki ja koolid on suletud olnud vaid päeva. “Jälgime olukorda ja teeme otsuseid jooksvalt,” selgitas Kärpuk.

Täna hommikul Pärnust Pärnu-Jaagupisse sõitnud kohalik elanik Epp Sokk ei tundnud bussisõidu suhtes pelgust, kaassõitjaidki oli tavapäraselt seitse–kaheksa.

“Inimesed olid rahulikud, naeratasid ja ajasid juttu, ma ei tunnetanud mingit hirmu,” rääkis Sokk. “Me ei saa ju elu seisma panna, aga Pärnu linn tundus küll vaiksem ja autosid oli tänavatel vähem.” Ühistranspordi kasutamisest loobuda pole naine mõelnud.

Kärpuki jutu järgi desinfitseeritakse vähemalt kord päevas bussides kinnihoidmistorud ja käepidemed ja bussijuhid puhastavad käsi desovahendiga. Ta paneb inimestele südamele, et ei juhi ega kaassõitjate nakkuskahtluse korral või ise haigestununa ei sõidetaks bussiga.

Täna seavad transpordikorraldajad paika Kihnu ja Manija praamiliiklust. “Ajutine sõidugraafik selgub homme,” ütles Kärpuk.

Tagasi üles