Sisukord
Sport
Paberleht

Pärnumaa suurima rahvaspordiürituse peakorraldaja: Praegu ei tee plaane inimesed, vaid viirus

3 min lugemist
Pärnumaa suurima rahvaspordiürituse ehk Jüri Jaansoni kahe silla jooksu peakorraldaja Vahur Mäe arvates tänavu selliseid masse suvepealinnas ei näe. Küsimus on pigem selles, kas jooksupidu toimub. FOTO: Urmas Luik

Kahe Silla klubi ürituste peakorraldaja Vahur Mäe usub, et tänavu ei toimu Maarjamaal ühtki võistlust, kust stardist paneks mitu tuhat jooksusõpra korraga leekima. Praegu mõtleb Pärnumaa suurimate jooksude korraldustiim alternatiividele, et üldse ellu jääda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Praeguseks on selge, et Kahe Silla klubi aasta avasündmus ehk luitejooks jääb ära. Pärnumaa võidupüha maraton ja Pärnu suvejooks toimuvad virtuaalsena. Aasta tippsündmuse – Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu kohalgi sõuavad murepilved.

“Registreerimine on piltlikult öeldes 100 protsenti lakanud. Toetajaidki on lahkunud,” nentis Mäe. “Teeme kriisiplaane eri stsenaariumide järgi ja ootame sõnumeid, mis riik vastu võtab. Püüame leida võimalusi, et midagigi toimuda saaks ja me Pärnumaa liikumisharrastajaid ära ei unustaks.”

Milline mitmest kriisiplaanist kõige tõenäolisem on?

Kõige tõenäolisem on uus plaan, et sel aastal ei toimugi ühtegi rahvarohket spordiüritust. Neid ei lubata. Kuidas me siis hakkama saame? Igas plaanis on omad tundmatud muutujad: otsused, mida valitsus hakkab mingil ajal tegema. Praegu on keeruline midagi rakendada, aga vähemalt oleme need kaasused läbi mänginud. Meie eesmärk on see aasta üle elada. See pole kaebelaul, vaid realistlik vaade.

25.04.2020 29.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto