Sisukord
Uudised
Postimees

Galerii: Pärnu gümnasistide esimene riigieksam oli desolõhnaline

2 min lugemist
Pärnu linn 29MAY2020 Fotod Urmas Luik emakeele riigieksam, riigieksamid. Ühisgümnaasium. Sütevaka humanitaargümnaasium. Fotod Urmas Luik FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Kuigi esimene riigieksam – emakeeles – oli vabatahtlik, leidus hoolimata eriolukorra ajal tekkinud raskustest väga vähe neid, kes eksamit teha ei soovinud. Suurem osa abiturientidest võttis selle katsumuse ikkagi täna ette.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nii Sütevaka humanitaargümnaasiumis kui Pärnu ühisgümnaasiumis avanes üsna tavapärane eksamieelne vaatepilt, kus kergelt närvilises õhkkonnas ootavad noored eksami algust. Kes ajas sõpradega juttu, kes istus eraldi, nina raamatus, et eksami eel võimalikult palju tarkust meelde tuletada.

Sütevaka abiturient Elisabeth Proos avaldas, et emakeele eksamiks on ta üsna valmis. ”Ma arvan, et eesti keeles läheb mul hästi, vaid matemaatika puhul ei ole kindel, aga selleni on nädal veel aega,” ütles Proos. Lisades, et toimunud on hulga eksamikonsultatsioone nii koolis kui interneti teel ja õpetajad on küsimuste korral olnud varmad aitama.

29.05.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto