parnu

Spetsialist: Bussile peaks ise saama nii kaheksa- kui 80aastane

Suvepealinna bussijaam pärjati juba eel­misel aastal puudega ja piiratud liikumisvõimega inimestele sobiva jaama tunnustusega. FOTO: Mailiis Ollino

Kuigi vast val­minud uuringu järgi pole Eestis tervikuna ühistranspordi peatustele ligipääs kuigi hea, näitab Pärnumaa selles vallas suunda.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Transpordi ja tehiskeskkonna ligipääsetavuse uuringus analüüsiti, milline on riigi ühistranspordipeatuste ja jaamahoonete olukord ning kas ja mil määral on seal arvestatud eri kasutajatega. Kokku kaardistati 767 objekti.

Iga jaama ja peatuse puhul hinnati, kui lihtsasti pääsevad sinna erivajadustega inimesed, eakad, lapsevankriga tulijad ja lapsed. Samuti uuriti, mida peaks juurdepääsu parandamiseks muutma ja milline oleks tööde eeldatav hind. Transpordi võimalusi ehk seda, milline veerem ja kui sageli nois jaamades peatub, ei arvestatud.

“Analüüsi tulemused kinnitavad, et ligipääsetavuse kvaliteedi ja arendusega on vaja järjepidevalt tegelda,” nentis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna peaspetsialist Liis Vahter.

12.06.2020 16.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto