Naiskond saavutas meistriliigas esimese võidu

Laura Usta (kollases) lõi Nõmme Kalju väravasse kaks palli.
Laura Usta (kollases) lõi Nõmme Kalju väravasse kaks palli. Foto: Jana Pipar

Pärnu Vapruse jalgpallinaiskond teenis meistriliigas esimese võidu, kui alistas võõrsil 3:1 Nõmme Kalju.

Kolmanda vooru matšis avas 11. minutil skoori Laura Usta. 19aastane poolkaitsja oli täpne 32. minutilgi ja nõnda läks Vaprus poolajapausile kaheväravalises eduseisus. 69. minutil suurendas eduseisu Ragne Gromov, kelle tabamusest pääseti ette 3:0. Kalju auvärava lõi 74. minutil Marta Liisa Staalfeldt.

“Mängu algus oli meie poolt natuke ettevaatlik, aga siis hakkasime julgemalt ründama ja tekitasime ohtralt olukordi. Hea meel on, et me seekord ründasime suurtemate jõududega, kuid ei muutunud kaitsefaasis lohakaks. Esimesed väravad ja võit meistriliigas, aga tööd on palju teha, et tuleks lisa,” rääkis tiimi mängiv peatreener Kristina Bannikova klubi vahendusel.

Pärnu Vapruse naiskond.
Pärnu Vapruse naiskond. Foto: Mailiis Ollino

Pärnul on nüüd kolme vooruga võit, viik ja kaotus. Neli punkti annab kaheksa naiskonna konkurentsis viienda koha.

Järgmine matš toimub pärnakatel koduväljakul, kui laupäeval võõrustatakse Rannastaadionil Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühisnaiskonda.