Pärnu sõudjad astuvad rahvusvahelisele võistluskarussellile

Teiste seas läheb Leedus veele noorteolümpia pronksmedalist Greta Jaanson.

FOTO: EOK

Reedel stardib Leedu sõude-Mekas Trakais eestlastele rahvusvaheline võistlushooaeg. Mõlemad suvepealinna sõudeklubidki saadavad oma esindused medalijahile.

Merevaigust Aeru kõrgetasemeline regatt toob kokku Baltimaade paremiku, ent võistlejaid tuleb Poolast ja Saksamaaltki. Reede pärastlõunal algavad 2000 meetri eelsõidud, mis selgitavad laupäevaks finalistid. Pühapäevalgi on kavas klassikaline distants, mille kvalifikatsioonid toimuvad eelmise päeva õhtupoolikul. Veteranid võistlevad 1000 meetri distantsil.

Väga tihe sõel on naiste ühepaatidel: avapäeva stardiks registreeritud 30 atleedist üheksa on eestlased, kellest omakorda neli pärnakad. Teiste seas lähevad veele noorteolümpia pronksmedalist Greta Jaanson ja paljukordne Eesti meistrivõistluste medalist Liisu Mitt, mõlemad Pärnu sõudeklubist.

Õrnema sugupoole paarisaeru kahepaate stardib esimesel päeval 13. Hea väljavaade tõusta kõrgele kohale on nii Grete Alttoal ja Annabel Aronil (Pärnu SK Kalev/Pärnu sõudeklubi) kui Kadri Vilbastel ja Jane-Riin Nõmmsalul (SK Kalev). Meestest on ühepaadil head šansid Eesti koondise vaatevälja jõudnud Johann Poolakul (SK Kalev). Üksikaerulisel kahepaadil moodustavad arvestatava löögijõu sama paadirühma valitsevad Eesti meistrid Margus Kodasma ja Martin Rahuoja Pärnu sõudeklubist. Peale nimetatute läheb starti paarkümmend suvepealinna nooratleeti ja mõni veterangi.

Regati tulemusi arvestatakse eesootavateks tiitlivõistlusteks koondiste moodustamisel.

Tagasi üles