Pärnumaa jalgpalliklubid naasevad pealinnast nelja punktiga

Vändra loots Ranet Lepik (esiplaanil) naasis pealinnast kolme punktiga. PJK peatreener Igor Prins (tagaplaanil) jäi kuivale. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kõik kolm esiliigas pallivat Pärnumaa vutiklubi mängisid täna Tallinnas ehk võõrsil üheksanda vooru matši.

Tabeli eelviimane, Pärnu jalgpalliklubi (PJK) läks vastamisi koht kõrgemal asuva FCI Levadia U21 tiimiga. Ehkki pärnakad asusid Kein Makovei kolmanda minuti väravast juhtima, näitas mängu lõpus tabloo 1:3.

Tabeli seitsmes Vändra Vaprus võitles koht kõrgemal asuva FC Flora duubelrivistusega. Vändrakad jäid 20. minutil kaotusseisu, ent võitsid Kaarel Saaremetsa 22. minuti pealöögist ja Martin Pärna 70. minuti penaltist.

Tabeli kolmas, Pärnu Vaprus madistas koht kõrgemal asuva Nõmme Unitediga 231 pealtvaataja ees. Skoori avas 20. minutil Ronaldo Tiismaa, kes koksas palli väravasse peaga. 46. minutil oli Vaprate Karude eduseis juba kaheväravaline, kui Enrico Veensalu kauglöök maandus nõmmekate puuris. Paraku ei suudetud edu hoida: nõmmekad skoorisid 58. ja 61. minutil ning seis jäi 2:2 viiki.

Pärnu Vaprus hoiab endiselt kolmandat kohta ja Vändra tõusis nende järele neljandaks. PJK püsib kümne satsi seas üheksas.

Esiliiga tabel.
Esiliiga tabel. Foto: Jalgpall.ee

Pärnu klubid mängivad järgmise matši pühapäeval ja esmaspäeval Rannastaadionil, kuhu 1. juulist on lubatud pealtvaatajadki. Vändral tuleb pühapäeval tabeli tipus oleva Maarduga mäng võõrsil.