Suur pildigalerii ⟩ Aastajooksu teisel etapil selgusid Pärnu meistrid

Eile Niidupargis aastajooksu teisel etapil selgusid 1500meetrisel distantsil ühtlasi Pärnu meistrid murdmaajooksus. Medaleid jagati kümnes võistlusklassis.

Tehnilisel ja teravate kurvidega metsarajal silkas muljet avaldav arv eri vanuses jooksusõpru – 192. Meeste jooksu läks esmalt vedama kunagine vutistaar Raio Piiroja, kuid pidi raja teises pooles nooremad võhmamehed mööda laskma. Meistritiitli pälvis 4.36,8ga isiklikku tippmarki uuendanud Martin Tarkpea, kellele napilt kaotas Risto Kaljund, aeg 4.37,2. Piiroja jõudis finišisse 4.43,4ga ja sai pronksi.

„Võistlus pakkus mulle üle pika aja vägeva emotsiooni: rõõmsaks teeb võit ja seegi, et suutsin endast kõik rajale jätta. Lõpus olid jalad pingutusest tuimad, kuid suutsin rahva vägeva kaasaelamise toel isiklikku markigi uuendada,“ rõõmustas värske meister.

Naistest ei leidunud taas vastast omanimelise jooksutrenni eestvedajale Anu Piirojale, kes sai ajaks 5.28,3. Teisena lõpetas 37aastast võidunaist pikalt ohustanud 13aastane Viola Hambidge, aeg 5.34. Tulemusega 5.38 pälvis pronksi võitja klubikaaslane Mirtti Verbitskas.

„Ehkki tegemist on väikese kohaliku võistlusega, olid närvid täiesti pingul. Teadsin, et noorukese Viola alistamiseks pean end tühjaks jooksma,“ rääkis Piiroja, kes enda sõnutsi poleks finišispurdis tulevikulootusele suutnud vastu astuda.

Kuni kümneaastaste poiste 500 meetri distantsil näitas 1.48,2ga kiireimat minekut Anu jooksutrennide esindaja Otto Linke, järgnesid korvpalliklubi Pärnu ridadesse kuuluv Robin Roman 1.49,3 ja Sebastian Saar 1.50ga. Niisama vanade tüdrukute sama pikal maal võidutses 1.57,9ga Liisa Mikkonen Tootsi lasteaiast-põhikoolist. Teise-kolmandana finišeerisid Elise Aleksandra Peterson Kuninga tänava põhikoolist ja Elis Mikkonen Tootsist, ajad vastavalt 2.04,4 ja 2.05,1.

Järgmine etapp joostakse taas Niidupargis teisipäeval. Seejärel kolitakse plaažile, kus on kavas 3000 meetrit.