Keiso Pedriks tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis viiendaks ja aitas Maarjamaa Balti matšil esikohale

Keiso Pedriks.
Keiso Pedriks. Foto: Marko Mumm

Tänavu mitmel korral 110 meetri tõkkejooksus 14 sekundi piiri ohustanud Keiso Pedriks sai täna sellest lõpuks jagu, kui püstitas Lätis Ogres ×Balti matšil isikliku rekordi 13,91.

Jooksu ajal puhus määruspärane (+1,8 m/s) taganttuul. Hõbeda võttis leedulane Rapolas Saulius (13,98) ja pronksi tema kaasmaalane Rokas Ickys (14,00).

26aastane pärnakas tõusis ühtlasi Eesti kõigi aegade edetabelis viiendaks. Eesti rekord (13,62) kuulub 2006. aastast Tarmo Jallai nimele. Pedriksit edestab ka tema treener Andrei Nazarov (13,88), suvepealinlane Rene Oruman (13,88) ja Andres Raja (13,84).

Pedriksi varasem tippmark oli eelmisel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel joostud 14,02.

Balti matšil esindas Eesti koondist kaheksa pärnakat.

Roman Fosti saavutas Tiidrek Nurme järel hõbemedali 5000 meetri jooksus. Ajad vastavalt 14.21,52 ja 14.24,06.

Ann Marii Kivikas kuulus võidukasse 4×100 meetri jooksu Eesti kvartetti, kui jooksis ühes Kreete Verlini, Kristin Saua ja Liis Roosega. Võidukad eestlannad (46,19) edestasid kahe sajandikuga lätlasi. 100 meetri jooksus oli Romet Mihkelsi õpilane neljas (11,94), võitis Ksenija Balta 11.68ga. 200 meetri jooksus saavutas Kivikas pronksi, aeg 24,35.

Henri Sai pälvis Balti matšil hõbeda, kui läbis staadionisirge 10.62ga. 4x100 meetri jooksus ei saanud Eesti Saia osalusel tulemust kirja.

Toomas Tankler oli vasaraheites 63.25ga neljas, medal jäi 85 sentimeetri kaugusele. Võitis Eesti esindaja Adam Kelly 69.18ga.

Jaak-Heinrich Jagor sai 400 meetri tõkkejooksus kirja 52,35, mis andis lätlase Maksims Sinčukovsi (50,27) järel hõbeda.

Rain Kask oli kaugushüppes viies (7.07).

Rivar Tipp lippas 4×400 meetri jooksus Eesti teist vahetust ja pälvis teise koha (3.14,31). Võitsid lätlased 3.12,14ga.

Kokkuvõttes teenis Eesti koondis 276 silmaga esikoha, edestades vaid punktiga leedukaid. Läti kogus 247 punkti.