Sisukord
Uudised
Paberleht

Galerii ja video ⟩ Pärnus päästeti Eesti metsi kiviparketil

1 min lugemist
Pärnus Iseseisvuse väljakule kogunenud ligemale 70 inimest avaldasid meelt metsade kaitseks liigsete lagereiete ja rahakeskse majandamise vastu, mis ei arvesta metsa kultuuriliste ja ökoloogiliste väärtustega. FOTO: Lilli Tölp

Täna toimusid üle Eesti meeleavaldused metsade kaitseks liigse lageraie ja rahakeskse majandamise eest, mis ei arvesta metsa kultuuriliste ja ökoloogiliste väärtustega.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnus toimus metsamiiting Iseseisvuse väljakul, mille kiviparkettki sai kriitika osaliseks näitena roheluse vaenulikkusest nüüdisaegse linnakeskkonna kujundamisel.

Miitingul köitis pilku loosung “Mets ei ole RMK rahamasin, vaid isetekkeline ökosüsteem”. Käramist juhtis miitingud korraldanud MTÜ Kaitseme Eesti Metsi aktivist Stella Martsoo, probleemist lähemalt kõneles ornitoloog Mati Kose, kes tunnistas, et viisil, nagu Eesti metsi on majandatud lähikümnendite jooksul, jätkub meil metsaressurssi veel vaid kümmekonnaks aastaks. Edasi tuleb kasutusele võtta kiirekasvulised võõrliigid, melioratsioon ehk maaparandus ja väetised. See on loomuliku ökosüsteemi häving.

15.08.2020 19.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto