Sisukord
Uudised
Paberleht

Perearstide seltsi juht: Kas peaksimegi istuma kodus ja ootama riigilt järgmist korraldust?

2 min lugemist
Eesti ­perearstide seltsi juhi Le Vallikivi sõnutsi on lihtne inimesi käskida ja keelata, aga vabadus teha mõistlikke ­otsuseid ja valikuid võiks jääda iga­ühele endale. FOTO: Lilli Tölp

Eesti perearstide seltsi juht Le Vallikivi ütles Pärnu konverentsil, et inimesi on lihtne käskida-keelata, aga vabadus teha mõistlikke otsuseid ja valikuid võiks jääda igaühele endale.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Perearstide konverents Pärnus algas tohtritele tervisejook­suga, misjärel suunduti kontserdimajja, kus muu hulgas tunnustati parimaid perearstipraksiseid ja räägiti olukorrast riigiski.

Vallikivi tõdes, et kevadel hoo sisse saanud koroonaepideemia osutus arstidele väärtuslikuks õppetunniks, ent ta ei ole kindel, kas sel ajal omandatud kogemuste abiga on sügisele lihtsam vastu astuda. “Kevadel õpitu on paljudel meelest läinud,” põhjendas ta. Tuues näite, et inimestel on ununenud, et aega broneerimata ei tohiks arsti vastuvõtule tulla.

“Õnneks on meil veel aega ­rahulikult inimestele kõike taas meelde tuletada, aga eks ole ­näha, kuidas asjad toimima hakkavad,” nentis seltsi juht.

12.09.2020 16.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto