Sisukord
Elu
Paberleht

Lemmikloom ⟩ Tilluke okaskera võtab öösiti mänguhiire kaissu

4 min lugemist
  • "Ükspäev Wuts otsustas, et ei tahagi tervet prussakat, vaid ainult poolt. Selle pooliku panin tagasi teiste sekka oma kasti. Poolik tegelane lihtsalt jalutas seal ringi."
  • Kui kääbussiil end jooksurattale sätib, kogunevad neli kassi puuri ette.
  • Siiliomaniku külmkapist vaatavad vastu hiirepojad, ritsikad ja prussakad.
Kääbussiil Wuts on harjunud Chris Vili puudutuste ja häälega, võõrastesse aga suhtub umbusklikult. FOTO: Mailiis Ollino

Kahejalgsed unne suikunud, annab tilluke soojalembene okaskera Wuts jooksurattal jalgadele valu – ta võib seda oma kolmekorruselises puuris teha tundide viisi, läbides ööga mitu kilomeetrit. Vahepeale amps kilke ja trenn jätkub. Kui päike tõuseb ja pererahva päev algab, tassib Aafrika kääbussiil Wuts hiirekujulise kassimänguasja pessa, võtab selle kaissu ja keerab magama.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Ma ostsin talle selle mänguasja, kui ta oli titt, siis oli see mänguhiir temast natuke suurem,” heldib pärnakas Chris Vili, tutvustades oma kaheksakuuse siilipoisi päevakava. Õigemini öist režiimi, sest kääbussiil on ööloom, kes päikesevalgust sugugi ei salli.

Tõsiasi, et 453grammine Wuts jagab aset mänguhiirega, ei takista tal samalaadseid tegelasi söömast. Vili ei oleks veel paar aastat tagasi uskunud, et külmkappi avades vaatavad sealt vastu sügavkülmutatud hiirepojad või siristab ritsikate laulukoor.

24.09.2020 26.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto