Noor pärnakas krooniti murdmaajooksu Eesti meistriks

Viola Hambidge ühes neljajalgse sõbra Umaga. Koeralgi on roll SK Altiuse sportlase medalivõidus, nimelt käib Hambidge temaga jooksmas. Foto: Romet Mihkels

Täna selgusid Järvakandis Eesti murdmajooksumeistrid. Tiitleid jagati nii U14, U16, U18, U20, U23 kui täiskasvanute arvestuses ja ühtekokku tuli rajale pea 300 jooksjat 29 klubist.

U16 klassis läks 1,5kilomeetrisele metsaringile 35 piigat, kelle seast meistriks krooniti Pärnu spordikooli ja SK Altiuse liige Viola Hambidge. Romet Mihkelsi õpilase ajaks mõõdeti 5.31 ja tänu tugevale lõpule edestas ta Audentese esindajat Marleen Kolli kolme sekundiga.

Neidude U20 eaklassis, kus läbida tuli kolm kilomeetrit, saavutas altiuslane Kelly Ehavee kümne sportlase seas neljanda tulemuse (12.28). Naised läbisid kuus kilomeetrit ja seal jäi 12 atleedi hulgas esimesena poodiumilt välja Pärnust pärit Bret Schär (22.58).