Kübaratrikk: Laura Lizette Sander teenis hooaja kolmanda meistritiitli

Üleni porine, ent õnnelik. Laura Lizette Sander teenis Elvas kindla esikoha.
Üleni porine, ent õnnelik. Laura Lizette Sander teenis Elvas kindla esikoha. Foto: EJL

Eesti cyclo-cross’i meistrivõistlused olid oma nime väärilised, sest takistustega rattarallil ponnistati mudamülkas.

Selliseid rattureid, kes Elvas kordagi külge maha ei pannud, palju ei leidunud. Rajal oli kaks pikka jooksuosagi, kus sportlased pidid sõiduvahendi selga võtma, sest kahel rattal ei pääsenud sealt lihtsalt läbi. Osa pidi sõidu vältel ratastki vahetama, sest muda oli teinud oma töö.

Pärnu Kalevi spordikool oli väljas viie noore ratturiga. Heas hoos oli Laura Lizette Sander, kes naisjuunioride hulgas võitis kindla esikoha. Ühtlasi sõideti koos naiste eliidiga ja seal pälvis suvepealinna tulevikulootus Eesti tipu Mari-Liis Mõttuse järel teise koha. Virgo Mitt pidi M16 eaklassis leppima 21 sportlase hulgas neljanda kohaga, Liisi Lohk oli samaealiste tüdrukute hulgas viies. Ken Post pedaalis meesjuunioride seas 13. koha vääriliselt ja Mairon Milistver saavutas U23 eaklassis kaheksanda koha.