Viirustest ja vigastustest räsitud Pärnu kossutiim toodi maa peale tagasi

Sadama korvpallimeeskond valiti eilsel vabaõhuüritusel Pärnumaa parimaks pallimängumeeskonnaks. Foto: Mailiis Ollino

Sel hooajal suurepäraseid esitusi näidanud Pärnu Sadama korvpallimeeskond sai üleeile õhtul kodusaalis Rakvere Tarvalt 40punktise (56:96) ketuka. Nii mõnigi kossusõber hõõrus tulemust nähes silmi ja küsis: kuidas see võimalik oli?

Viis päeva enne hävingut mängisid samad meeskonnad Rakveres ja siis kaotas Pärnu 84:86. Toona ei teinud suvepealinlaste eest kaasa põhimehed Robert Valge ja Lauris Blaus, kes viimases matšis taas algkooseisu kuulusid. Peale nende kahe saatis peatreener Heiko Rannula väljakule Edon Maxhuni, Märt Rosenthali ja Mihkel Kirvese ehk hüppepalliks oli platsil meie tavapärane algrivistus.

Rakvere alustas 6:2 ja Rannula pidi juba kahe minuti möödudes aja maha võtma. Seejärel seis võrdsustus ja külalised võitsid esimese perioodi 23:22. Teisel neljandikul sattus viimasel ajal head mängu näitav Rakvere sats hoogu ja suurendas poolajaks vahe kaheksani (49:41).