Tartu maratoni esisajasse mahtus seitse Pärnumaa suusasõpra

Auhinnatseremooniale oli asja ka Jõulu suusaklubi liikmel Hendrik Petersonil (vasakul), kes saavutas kuuenda koha. Foto: Adam Illingworth

Hoolimata keerulistest oludest sõideti täna Tartu maraton klassikalisel Otepää–Elva 63kilomeetrisel rajal.

Meeste konkurentsis jäi võit üle 16 aasta Eestisse: kui 2005. aastal triumfeeris Raul Olle, siis nüüd Mart Kevin Põlluste, kes sai kirja 3:03.12. Talle järgnesid Henri Roos (+29,5) ja Taavi Kaiv (+2.24).

“Sain aru, et finišisirge peale Henriga jääda ei saa, ja üritasin eest ära minna ning mitte tagasi vaadata. Üldiselt olid rajaolud väga rasked, kõige raskemad just viimased kolm kilomeetrit,” ütles võidumees.

Kõrges mängus oli ka Pärnumaa Jõulu suusaklubi liige Hendrik Peterson, kes poole sõidu järel hoidis kolmandat kohta. Viimaks langes 18aastane Peterson kuuendaks (+6.46), ent võidutses M20 eaklassis.

Naiste seas tuli kolmandat korda võitjaks Tatjana Mannima (+14.46), kes oli üldarvestuse 19.

63kilomeetrisel põhisõidul startis 2510 spordisõpra.

Jõulu suusatajatest oli Anders Veerpalu 21., Simo Teearu 30., Päär Suursild 32. ja Taavi Valter Taveter 52. Pärnumaa sportlastest mahtusid veel esisajasse Janno Nõmm (75.) ja Raio Piiroja (85.).