Sadam oli liiga punase laternaga hädas

Pärnu resultatiivseimaks kerkis Märt Rosenthal.
Pärnu resultatiivseimaks kerkis Märt Rosenthal. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pärnu Sadam võõrustas korvpalli meistriliigas Tallinna Kalev / TLÜd.

Ehkki Sadam võitis liiga viimase vastu poolaja 13 silmaga (45:32), säras enne viimast perioodi tablool 59:59. Pärnakatel õnnestus viimasel veerandajal kaitse lukku keerata ja vastastel lubati visata vaid seitse punkti. Tasuks raske, 77:66 võit.

Pärnu eest kogus kahekohalise punktisumma kolm meest. Märt Rosenthali kontole jäi parimana 16 silma, üheksa lauapalli ja viis söötu. Mihkel Kirves lisas 12 punkti ja seitse lauapalli ning Edon Maxhuni 11 silma ja üheksa söötu. Kalevi tulemuslikem oli 21 punkti visanud Antonio Williams.

Eesti-Läti ühisliiga põhiturniir lüüakse lukku 4. aprillil. Ehkki koroonaviiruse tõttu on meeskonnad mänginud eri arve matše, arvestatakse sel kuupäeval võiduprotsenti ja mõlema riigi kolm paremat lunastavad pääsme 8.–11. aprillini Riiga finaalturniirile. Pärnul on Eesti tiimidest kindel teine asetus, Kalev on konkurentsitult viimane ja lõppvõistlusele ei pääse.

Enne ühisliiga finaalturniiri mängivad pärnakad veel pühapäeval võõrsil TalTechiga.