2:0 Pärnu korvpallimeeskond on ajaloolisest finaalikohast võidu kaugusel!

Pärnu Sadam on sel hooajal alistanud Rapla seitsmel korral. Kaotatud pole ühtki matši. Foto: Tairo Lutter

Pärnu Sadama korvpallimeeskond alistas Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria teises mängus võõral väljakul Rapla Avis Utilitase 79:72.

Peatreener Heiko Rannula vangerdas võrreldes 76:69 võiduga lõppenud avamängu algkooseisuga ning saatis Lauris Blausi ja Linards Jaunzemsi asemel eesliinis platsile Kristjan Kanguri ja Mihkel Kirvese. Tagaliini jättis Sadama juhendaja samaks: Edon Maxhuni, Robert Valge ja Märt Rosenthal.

Rapla startis 9:0 ja hoidis pärnakaid kolm minutit kuival. Pärnu pani vastaste pidurdamiseks püsti maa-ala kaitse, mis aitas ja avaveerandi lõpus säras tablool 18:18.

Teist perioodi alustasid pärnakad teravalt ja Raplal olid juba kolme minutiga meeskondlikud vead täis. Suurepäraselt sekkusid vahetusest 18aastane Hugo Toom ja Jaunzems, kelle korvide toel venitati vahe viieni. Ehkki Rapla tegi Pärnust pea kolm korda rohkem pallikaotusi, püsis kodumeeskond mängus, sest Sadam oli hädas visketabavusega (39 protsenti). Poolaeg 39:35 Pärnule.

Sadam tuli riietusruumis isukalt ja viskas seitse vastuseta punkti. Rapla oli püsti hädas: viie minutiga sopsati vaid üks korv ja kaotusseis paisus juba 15 punktini (55:40). Kodumeeskonnal hakkas mäng käest libisema ja kõige tipuks sai vastaste loots Toomas Annuk veel tehnilise vea. Siiski mõjus peatreeneri protestimise eest saadud karistus mängijatele äratuskellana ja Rapla vähendas viimase perioodi eel vahe üheksani (49:58).

Otsustaval veerandil püsis tablool Pärnu kahekohaline edu. Ehkki raplakad kõmmutasid viimasel kahel minutil paar “hullu” kolmest, ei tekkinud võitjas enam kahtlust.

Pärnu resultatiivseimateks osutusid 16 silma visanud Valge ja Maxhuni, Jaunzems lisas 15 punkti. Rapla eest oli üleplatsimees 24 silma toonud Brandon Childress.

Kolme võiduni mängitav seeria võib lõppeda teisipäeval suvepealinnas. 2006. aastast Eesti meistrivõistlustel kaasa lööv Pärnu meeskond pole kunagi varem finaali jõudnud.

Teises paaris juhib Kalev/Cramo Rakvere vastu mängudega 1:0.