FOTO ⟩ Noor pärnakas krooniti murdmaajooksu Eesti meistriks

Viola Hambidge tuli teist aastat järjest Eesti murdmaajooksu meistriks.
Viola Hambidge tuli teist aastat järjest Eesti murdmaajooksu meistriks. Foto: Romet Mihkels

Täna selgusid selle hooaja esimesed kergejõustikumeistrid, kui Järvakandis võeti mõõtu murdmaajooksus.

Eesti meistritiitel tuli suvepealinna tüdrukute U16 vanuseklassis, kui 41 piiga seas pani oma paremuse maksma Pärnu spordikooli ja SK Altiuse välejalg Viola Hambidge. Romet Mihkelsi õpilasele mõõdeti 1,5kilomeetrisel distantsil ajaks 5.30. Mullugi samal võistlusel triumfeerinud Hambidge edestas Hedi Andret ühe ja Etriin Etverki kahe sekundiga.

Hõbedaga naaseb suvepealinna Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi sportlane Naomi Toomenurm: Eva Kuninga hoolealune jäi kilomeetrisel distantsil sekundiga alla vaid Paula Pällinile ja sai kirja 3.19. 48 tüdruku seas saavutas Kertrud Koni (Altius) kümnenda koha.

Karl Mäe (Altius) oli meeste hulgas  neljas, kui läbis neli kilomeetrit 12.03ga. Merili Tiik lidus U18 eaklassis kaks kilomeetrit ja saavutas 7.30ga kuuenda koha.

Kümnes eaklassis võistles pea 300 atleeti.