KÕVA SÕNA Vaprakesed tegid ajalugu ja pääsesid finaali!

Pärnu Vapruse jalgpallinaiskond jõudis karikavõistlustel finaali. Arhiivifoto.
Pärnu Vapruse jalgpallinaiskond jõudis karikavõistlustel finaali. Arhiivifoto. Foto: Svetlana Tšižova

Tippseltskonnas mängiv Pärnu Vapruse jalgpallinaiskond tegi ajalugu, kui pääses esimest korda klubi ajaloos karikavõistluste finaali. Poolfinaalis alistati Tallinna Kalev 3:1.

Avapoolajal ei löödud Pärnu Rannastaadioni harjutusväljakul väravaid.

Teise perioodi alguses hakkas juhtuma ja seda Vaprakeste kasuks: esmalt viis Eneli Kutter 51. minutil pärnakad 1:0 juhtima ja kümmekond minutit hiljem duubeldas skoori mängiv peatreener Kristina Bannikova. Ja kui Kutter 71. minutil teist korda väravavõrku sahistas, võis varajane võidupidu juba alata!

Pärnakaid ei morjendanud ka tõsiasi, et pealinlased lõid üleminutitel ühe värava tagasi: Kalevi auvärava sai oma nimele Anett Kadastu.

Pärnakad pallisid Kaleviga kümme päeva tagasigi ja siis kaotati meistriliigas 2:3. Seejuures said kalevlased juba kümnendal minutil punase kaardi ja mängisid pea terve matši vähemuses.

Vaprus mängib finaalis viimaste hooaegade valitseja Tallinna FC Floraga, kes poolfinaalis alistas Põlva Lootose 7:2.