Tattar võitles kettagolfi MMil medali eest

Kristin Tattar.
Kristin Tattar. Foto: Alyssa Van Lanen/SCANPIX

Pärnakas Kristin Tattar saavutas USAs kettagolfi maailmameistrivõistlustel viienda koha.

Ehkki 2019. aasta Pärnumaa parim naissportlane polnud koroonapandeemia tõttu saanud pea kaks aastat Ühendriikide ässadega mõõtu võtta, peeti teda üheks võistluste favoriitidest. Seda põhjusega, sest viimane kord ehk 2019. aastal, kui Tattar suure lombi taha pääses, krooniti ta USA meistriks.

Seekord osales tiitlivõistlusel 70 naist: 69 ameeriklast ja üks eestlane.

Tattar läbis Utah’ osariigis viis võistlusringi 304 viskega, mis andis tulemuseks ühe alla par’i. Maailmameistriks krooniti Catrina Allen (-10), kes võitis napilt neljakordset ilmameistrit Paige Pierce’i (-9). Pärnumaalast edestasid veel Lisa Fajkus (-7) ja Hailey King (-5).

Kui neljal ringil näitas Tattar võitjaga tulemuse poolest samaväärilist mängu, läks üks ring – kolmas – nässu: seal kaotas ta Allenile kuue viskega. Viies koht täitis pärnaka kukrut 3750 dollari võrra.

Tattari elukaaslane Silver Lätt oli 209 mehe hulgas 156. MMil jagati medaleid ka segapaaride arvestuses, seal jäid Tattar ja Lätt jagama 11.-12. kohta.