Tõkkejooksjad tõid Pärnusse kolmikvõidu.
Tõkkejooksjad tõid Pärnusse kolmikvõidu. Foto: Marko Mumm/EKJL

Maarjamaa parimad kergejõustiklased kogunesid nädalavahetusel pealinna, sest Kadrioru staadionil toimusid Eesti meistrivõistlused.

100 meetris nägi kahe Eesti kiireima mehe – pärnaka Henri Saia ja Karl Erik Nazarovi põnevat duelli. Finaalis võidutses õige napilt Nazarov (10,42) ja SK Altiuse sportlane (10,43) pidi leppima hõbedaga. Sai ei jäänud kullata, sest kirkaima medali teenis suvepealinlane 200 meetri jooksus (21,20).

Naiste 100 meetri jooksus saavutas Pärnu spordikooli ja SK Altiuse esindaja Ann Marii Kivikas 11,96ga pronksmedali. 18aastast pärnakat edestasid Karoli Käärt (11,64) ja Kristin Saua (11,79). Teise pronksi pälvis Kivikas poole pikemal distantsil (24,43).

110 meetri tõkkejooksus püstitas Keiso Pedriks eeljooksus isikliku rekordi 13,71. Finaalis oli aeg märksa kehvem (13,93), aga meistritiitliks sellest piisas. Auhinnatseremoonial kuulus pjedestaal vaid pärnakatele, sest hõbedale tuli Jakob Ristimets (14,62) ja pronksile Rauno Kirschbaum (14,87).

Avapäeva galerii:

Meeste 400 meetri tõkkejooksus võitis Jaak-Heinrich Jagor viienda Eesti meistritiitli, seekord tulemusega 51,31.

Meeste vasaraheites sai Niidupargi kergejõustikuklubi atleet Toomas Tankler hõbeda (62.02). Rivar Tipu noosiks jäi 400 meetri pronks (47,92). Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi esindaja Karl Jõeäär naaseb pealinnast kahe autasuga: kolmikhüppes oli ta teine (14.69) ja kaugushüppes kolmas (7.17).

Kümnevõistluses noolis Tokyo olümpiapiletit Janek Õiglane, selleks tulnuks jagu saada 8445 punktist. Paraku jäi sellest puudu ja vändralane jäi 8055 silmaga hõbedale. Eesti meistriks krooniti Kristjan Rosenberg, kes kogus 8298 punkti.