Kristo Niglas
, Reporter
Franko Reinhold jooksis ainsana 4,75 kilomeetrit alla 15 minutiga.
Franko Reinhold jooksis ainsana 4,75 kilomeetrit alla 15 minutiga. Foto: Toivo Tallo

Laupäeval püstitati Kilingi-Nõmmel kolme koolimaja jooksus pika distantsi rajarekord. Eelmine tippmark oli püsinud viis aastat.

Piirangud panid korraldajad proovile. Paraja segaduse tekitasid rahva hajutamiseks loodud stardigrupid. Kui enamik külalistest tuli 60 aastat tagasi valminud Kilingi-Nõmme koolimaja sünnipäevajooksule pidupäeva nautima, siis leidus neidki, kes pingutasid rekordite nimel.

9,5kilomeetrise põhidistantsi võitnud Franko Reinhold purustas Heinar Vaine nimel püsinud rajarekordi. Võitja läbis kaks ringi 30.07,4ga. Pjedestaali teisele astmele tõusis Indrek Oja, kes kaotas Reinholdile 2.47 (32.54,6). Proksise autasu pälvis Allan Jaakson, kes läbis põhidistantsi ajaga 33.19,5.

Franko Reinhold purustas viis aastat Heinar Vaine nimel püsinud 9,5 kilomeetri rajarekordi. Foto: Toivo Tallo

Põhidistantsi võttis jalge alla 12 jooksjat, neist üheksa mehed. Naistest jooksis parima tulemuse – 41.57,3 Katrin Ever, järgnesid Triin Mäger ja Lii Zeger, ajad vastavalt 44.10,7 ja 45.16.

Võistluse omapära seisnes selles, et pika ringi läbijad said tulemuse kirja lühikesel ehk 4,75kilomeetrisel võistlusmaalgi. Seal võidutses samuti Reinhold (14.37,5), kuid teise koha sai Martin Tarkpea (15.22,9), kes parandas isiklikku tippmarki. Kolmandale kohale tuli esimese ringi lõpuks Avo Taats (16.09,2), kes teise ringi järel ületas lõpujoone neljandana.

Kokku osales kolme koolimaja jooksul ja matkal 188 osalejat.

Martin Tarkpea parandas küll isikliku tippmarki kolme kooli jooksul, kuid 4,75 kilomeetri distantsil sai teise koha. Foto: Toivo Tallo

Korralduse eest seisid hea Kilingi-Nõmme gümnaasium ja valla spordihoone kohalike vabatahtlikega. Jooks algatati 2011. aastal kohaliku gümnaasiumi 50 aasta juubeli tähistamiseks. Sadu inimesi ühendava jooksu teetähised on kunagised Lavi ja punane koolimaja ning nüüdne gümnaasium.