Oma maja rahvas oli aasta lasteaiaõpetaja tiitli pälvinud kolleegi vägivaldsusest kuuldes kui puuga pähe saanud

POL tunnustas silmapaistvaid haridustegelasi ja koolmeistreid. FOTO: Urmas Luik

Mullu Pärnumaa aasta lasteaia­õpetaja tiitliga pärjatud Lihula lasteaia õpetaja Kaie Raudkivi tunnustamise kohale on kerkinud tume vari, sest sel ajal kui ta ühe käega lilli ja õnnitlusi vastu võttis, kasutas ta teist pisikeste hoolealuste sakutamiseks, raputamiseks ja löömisekski.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vähemalt nelja lapse kehalise väärkohtlemise kirjeldus on välja toodud kriminaalmenetluse käigus koostatud süüdistuses, mille eest Pärnu maakohus mõistis Raudkivile kuue kuu pikkuse vanglakaristuse klausliga, et kui ta ei pane aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu, siis seda ­täitmisele ei pöörata. Peale selle tuleb Raudkivil kanda riigi tuludesse veidi üle 1100 euro sundraha ja määratud kaitsja tasu.

Raudkivi nõustus kohtuistungil kokkuleppemenetluses prokuröri küsitud karistusega.

Süüdistuses seisab, et tunamullu jaanuaris sikutas Raudkivi üht mudilast käest, raputas ja tõukas teda. Mullu kevadel lõi lasteaiaõpetaja üht last rusikaga õla piirkonda. Eelmise aasta lõpus või selle alguses virutas vastne Pärnumaa aasta lasteaiaõpetaja tiitli omanik ühele lapsele labakäega parema silma piirkonda. Tänavu märtsis lajatas Raudkivi ühele lasteaialapsele labakäega vastu pead.

Need on episoodid, mis on välja toodud kohtu ette toodud süüdistuses. Teadaolevalt on juhtumeid, kus Raudkivi väikeste lastega sobimatult käitus, rohkemgi ja juhtunu uurijatelegi on nendest teada antud, kuid ilmselt ei mahtunud need karistusseadustiku paragrahvide ­alla ja seetõttu need kohtusaalis kõlanud süüdistusse ei jõudnud.

19.10.2021 21.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto