FOTOD ⟩ Taekwondo’kad tõid Euroopa meistrivõistlustelt neli medalit

Eesti koondisse kuulus kuus suvepealinna sportlast ja üks kohtunik.
Eesti koondisse kuulus kuus suvepealinna sportlast ja üks kohtunik. Foto: Erakogu

Pärnu taekwondo klubi atleedid näitasid Kreekas Euroopa meistrivõistlustel taset, teenides kamba peale neli autasu.

Eesti koondis saatis Kreeta saarele nädal kestvale mõõduvõtule 18 sportlast, kellest kuus olid suvepealinnast. Suurvõistlusest võttis osa üle 700 sportlase 25 riigist.

“Kuna meie koondis pole viimase poolteise aasta jooksul eriti võistelnudki ja teistes riikides nagu Venemaa, Ukraina ja Bulgaaria toimusid võistlused koroonaajalgi, oli oodata, et Eesti koondis võidab vähe medaleid,” tunnistas suvepealinna klubi treener Robert Trofimov. “Kuid hea ettevalmistus ja soov võita andis siiski tulemusi.”

Medaliarve avas Anette Russ, kes täiskasvanute kompleksharjutuses (tul) pälvis pronksi. Sellele järgnes Henri Merivälja hõbemedal kuni 55kiloste ja 11–13aastaste kadettide hulgas. Gloria Lehmuse saagiks jäi kolmanda koha autasu 14–15aastaste ja kuni 40kiloste sportlaste hulgas. Mõõduvõtule pani ilusa punkti treener Trofimov, kes triumfeeris veteranide (50–59aastased) kaaluklassis kuni 80 kilo. Julian Logvinov ja Nikita Radzevičs jäid seekord medalita.

Eesti koondis võitis kokku kaheksa medalit – ühe kulla, ühe hõbeda ja kuus pronksi, saavutades riikide arvestuses kaheksanda koha. “Kaheksast medalist neli tuli Pärnusse!” rõõmustas Trofimov. “Nüüd hakkame pärast väikest puhkust valmistuma MMiks ja MK-etapiks, mis toimuvad detsembris Valgevenes.”