parnu

Galerii ⟩ Teatris ja muuseumis võib jaanuari lõpuni kohata sinilinnu püüdjaid

"Sinilinnu püüdjad. Teatriloost ja teatritegijaist Pärnus 19.-21. sajandil“ on inspireeritud Endla seltsi hoone avamisest 1911. aastal. FOTO: Mailiis Ollino

Muuseumipedagoog Kristiina Vungi koostatud ja Endla teatri peakunstniku Liina Undi kujundatud näitus Pärnu teatri paarisaja aasta pikkusest ajaloost on korraliku paksu raamatu mõõtu, pakkudes nii üllatavaid momente kui tuttavaid hetki nähtud etendustest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kutselise Endla teatri 110 aasta juubelit tähistav väljapanek on avatud jaanuari lõpuni korraga kahes majas – Pärnu muuseumis ja Endla teatris – ja nende külastamiseks tasub varuda aega, sest vaatamiseks-lugemiseks võib kuluda tunde. Seda polegi nii palju, kui mõelda, et materjali kogudes läks koostajail aasta. Käesolevasse artiklisse mahtus sellest ainesest vaid killuke.

“Sinilinnu püüdjad” on tervikuna ajendatud Endla seltsi hoone avamisest 22.-23. oktoobril 1911. aastal, kuid käsitleb Pärnu teatrilugu laiemalt, hõlmates asjaarmastajate püüdlusi ning kutselise teatri teket ja arengut tänapäevani.

03.11.2021 05.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto