VIDEO ⟩ Vapruse viimane meistriliiga lahing Rannastaadionil lõppes fännide vilekoori saatel

Pärnu Vaprus kaotas FC Kuressaarele 0:4.
Pärnu Vaprus kaotas FC Kuressaarele 0:4. Foto: Dmitri Kotjuh/Järva Teataja

Järgmisel hooajal aste madalamal palliv Pärnu Vaprus mängis viimase meistriliiga matši kodustaadionil, kus tunnistas 235 pealtvaataja ees FC Kuressaare 4:0 paremust.

Otsa tegi kuuendal minutil lahti Kuressaare praegune kuumim nimi, Florale kaks väravat kõmmutanud Otto-Robert Lipp, kelle täpne pealöök maandus Ott Nõmme selja taga. Sama mees duubeldas kaheksa minutit hiljem saarlaste eduseisu, kui pääses liini taha jooksma ja tõstis palli üle 17aastase väravavahi.

24. minutil säras Rannastaadioni tablool juba 3:0, sest saarlased riietasid Pärnu kaitseliini täielikult lahti ja Mattias Männilaan suunas Lipu söödust uhkes üksinduses palli võrku.

39. minutil võinuks seis olla juba hullemgi, aga Nõmm tõrjus Männilaane penalti.

3:0 avapoolaeg lõppeski, Pärnul paraku väravavõimalusi ei olnud.

Teine poolaeg oli pealtvaatajatele igavavõitu, kuid ühte tabamust siiski nähti. 69. minutil üritas Lipp terava nurga alt tsenderdada, aga pall maandus mingi ime läbi Nõmme valvatavas väravas. 4:0 ja kübaratrikk Lipule.

Lõpuvile kõlades oli Rannastaadioni tribüünilt kuulda poolehoidjate viletki ehk pealtvaatajad ei olnud nähtuga rahul.

Tabeli viimased ehk pärnakad lõpetavad hooaja 21. novembril, kui sõidavad külla Tartu Tammekale.

Kolmandal liigatasemel palliv Vändra Vaprus pidi esiliiga B-tasandi eelviimases voorus tunnistama Nõmme Kalju U21 tiimi 3:2 paremust. Vändralaste eest skoorisid Toomas Mangusson ja Rainer Peips. Ranet Lepiku hoolealustel on veel mängida tabeli viimase, Läänemaaga, kel mäng varuks. Hooaja lõpus kukuvad kaks viimast aste madalamale, kaheksas läheb üleminekumängudele.