Võrkpallurid marssisid kindlalt poolfinaali

Pärnu võrkpalliklubi mängib karikavõistlustel nelja hulgas.
Pärnu võrkpalliklubi mängib karikavõistlustel nelja hulgas. Foto: Pärnu Võrkpalliklubi/Aivar Kütt

Täna ja eile mängiti Aadu Luukase nimelistel Eesti karikavõistlustel viimaseid veerandfinaale, kus Pärnu võrkpalliklubi madistas kahel korral esiliigaklubi Eesti Maaülikool / Komotar Logistikakeskusega.

Avo Keele hoolealused ei andnud kummaski matšis aste madalamal pallivale tiimile kuigi palju sõnaõigust. Reedeses kodumängus võideti 3:0 ja tartlastele loovutati geimides vastavalt 16, 12 ja 15 silma.

Üleplatsimees oli 24 punkti kogunud Markus Uuskari (+21). 13 silma lisas Boris Žuhhov (+12) ja kümme Ivory Õuekallas (+2). Pärnu vastuvõtuprotsent oli 62 ja rünnak 55, vastastel olid samad numbrid 48 ja 29. Pärnakad teenisid blokist koguni 14 punkti, millest viis läks Uuskari arvele. Sama mees kõmmutas kuus pallinguässagi.

Tänases kordusmatšis jäi skoor samuti 3:0, ent pusimist oli rohkem – geimid lõppesid 25:19, 25:14 ja 31:29.

Poolfinaalis lähevad pärnakad vastamisi Bigbank Tartuga. Teise paari moodustavad TalTech ja Selver Tallinn.

Järgmisena tulevad suvepealinlased platsile eurosarjas ehk CEV Challenge Cupil, kus siinsetele  loositi 1/32-finaalis vastaseks valitsev Iisraeli meister Tel Avivi Maccabi. Mõlemad matšid peetakse järgmisel nädalal Pärnu spordihallis, 18. ja 19. novembril.