Pärnu Sadama korvpallurid jäid Läti meistrile napilt alla

Karl Hütt
Pärnu Sadama korvpallitiim jäi vastastele kolme punktiga alla.
Pärnu Sadama korvpallitiim jäi vastastele kolme punktiga alla. Foto: Urmas Luik/Parnu Postimees

Pärnu Sadama korvpallimeeskond kaotas täna õhtul kodusaalis Eesti–Läti ühisliiga matšis Riia VEFile 77:80.

Mäletatavasti võitisid eelmises omavahelises mängus pärnakad Eesti–Läti ühisliiga mullust finalisti Riia VEFi 95:92.

Vahepeal on aga Pärnu tiimist lahkunud mängujuht Kasey Hill. 28aastane jänki tõusis nelja Eesti-Läti ühisliiga mänguga võistkonna resultatiivseimaks, kui viskas keskmiselt 15,8 punkti ja jagas 5,3 resultatiivset söötu.

Kodumeeskond jäi kohe matši alguses kaotusseisu ja külalised võitsid avaveerandi 35:21. Teisel veerandil suutsid pärnakad vahet vähendada ja poolajale mindi VEFi 49:45 eduseisus.

Pausilt tulles jätkus Pärnu Sadama korvpallimeeskonnal hoogu ja umbes kaks minutit enne kolmanda veerandi lõppu tabas Sverre Aav kolmese ja viigistas seisu. 58:58. Viimasele veerandile mindi siiski vastu VEFi 64:58 juhtimisel.

Kuigi pärnakatel oli võimalik mäng viigistada ja lisaajale viia, ei tabanud viimasel sekundil Andris Misters rasket kolmepunktiviset. Seega tuli pärnakatel tunnistada vastaste 77:80 paremust.

Pärnu tulemuslikem oli 15 punkti visanud Mihkel Kirves, vastastele tõi Devondrick Walker 17 punkti.

Pärnu Sadam asub Eesti–Läti ühisliiga turniiritabelis seitsmendal kohal. Järgmisena mängib Pärnu korvpallimeeskond 4. detsembril kell 15 kodus Raplaga.