parnu

Silvia Paluoja ⟩ Inimest välistav kääbusmõtlemine

Pärnu bussijaam. FOTO: Urmas Luik

Samal ajal kui Eesti majandus on kasvuhoos, ampsab kärpekrokodill suutäisi vasakult ja paremalt ning tema lõugade vahel rabeleb kohustus tõmmata koomale maakondlikke bussiliinegi.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tänavu toetab riik maakondlikku liinivedu 52,1 ja kolme aasta pärast peaks toetama 64,6 miljoni euroga. Aga juba praegu haigutab võimaluste ja vajaduste vahel kuristik, mille sügavikku jääb inimene, keda ei näi kaitsvat majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi egiidi all koostatud ning parlamendis menetletav “Transpordi liikuvuse arengukava 2021–2035”.

Paadunud bussikasutajana tean, kui keeru­line on jõuda maakonnas nädalavahetusel punktist A punkti B. Sellepärast, et võrreldes tööpäevadega on osa liine laupäeviti, pühapäeviti ja riigipühadel käigust ära. Rahvasuus kutsutakse selliseid tööinimeste bussideks. Sellepärast, et nende ühistranspordivahen­dite sõiduplaanid on timmitud maalt linna tööl või kodukülast lähimasse kooli käivate laste järgi. Graafiku muutmine lööb segamini paljude (maa)inimeste elurütmi.

04.12.2021 08.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto