JÄRELVAADATAV ⟩ Pärnu võrkpalliklubil on finaalseerias jäänud üks elu

Pärnu võrkpalliklubi.
Pärnu võrkpalliklubi. Foto: Urmas Luik/Postimees

Tartu Bigbank alistas kodusaalis kolmandat korda Pärnu võrkpalliklubi ja on Eesti meistritiitlist ühe võidu kaugusel.

Mõlemad tiimid alustasid kolmandat lahingut mitme palluriga, kes tavapäraselt pingil. Tartu eest jooksid platsile näiteks Tamur Viidalepp, Siim Päid ja Pärnu legend Taavet Leppik. Suvepealinna võistkonnal olid puudu Bogdan Mazenko ja Jo Maurico, keda asendasid kohalikud noored: 19aastane tempomees Kristo-Joosep Peterson ja 20aastane sidemängija Richard Voogel.

Avageim kulges tasavägiselt 20:20ni, siis panid favoriidid paremuse maksma ja võitsid 25:22. Teises püsisid pärnakad Markus Uuskari vingete rünnakute toel geimi keskpaigani (12:13) mängus, ent siis vahetas Tartu käiku ja läinud ta oligi (25:20). Mäng lõppes kolmandas geimis seisul 25:22.

Tänavu kübaratrikki – Balti liigas ja Eesti karikavõistlustel on triumfeeritud – jahtiv Tartu on finaalseerias võitnud kõik matšid 3:0.

Suvepealinlaste eest oli üleplatsimees Uuskari, kes kogus 19 silma. Tartule tõi Valentin Kordas 12 punkti.

Pärnu võrkpallurid vajavad kodupubliku abi kolmapäeval kell 19, muidu võib nende hooaeg lõppenud olla.