Vaprus oli lähedal eurosarjas säranud satsilt punktide röövimisele

Virgo Vallik (palliga) lõi kauni värava.
Virgo Vallik (palliga) lõi kauni värava. Foto: Svetlana Tšižova/Pärnu Jk Vaprus

Pärnu Vaprus rändas jalgpalli meistriliiga mänguks Paidesse, et madistada sealse linnameeskonnaga, kes hiljuti jättis seljataha eduka eurohooaja. Ehkki pärnakad olid punktis kinni, jäid nad lõpuks tühjade pihkudega.

Paidekad läksid 232 fänni ees 15. minutil Ebrima Singhatehi penaltist juhtima, kuid pärnakatel oli viis minutit hiljem vastus olemas, kui Taaniel Usta hea tsenderduse suskas peaga väravasse Kristjan Kask. Minut hiljem lõi Singhateh oma teise ja poolaeg lõppes kodumeeskonna 2:1 eduseisus.

Pärnu jõudis viigini 73. minutil, kui Virgo Vallik sai palli oma poolel kätte, purjetas sellega pea 50 meetrit edasi ja kõmmutas kasti joonelt vinge värava otse ristnurka.

Pärnakate punktilisale tõmmati kriips peale 83. minutil, kui Abdul Razak Yusif lõi karistuslöögi järel peaga värava. 89. minutil vormistas 4:2 lõppskoori Robi Saarma.

Paide on 40 punktiga neljas, Vaprus kaheksa silmaga viimane. Laupäeval sõidavad Vaprad Karud pealinna, et võidelda FC Floraga.